AMБАР

AMБАР
AMБАР - це ... Що таке AMБАР?

найпростіше зерносховище. А. бувають закромним, де зерно зберігається в відділеннях, званих засіками, і підлогові, де зерно зсипається прямо на підлогу; в колгоспах прийнятий переважно. закромний тип.

А. ставиться на відкритому, провітрюваному місці, віддаленому від будівель на 15-20 м, і будується з дерева на цегельних або дерев'яних стовпах ші. 0, 70 м для запобігання А. від вологості ґрунту. Пол дерев'яний, горизонтальний, з подвійним настилом дощок на лагах. Покрівля найкраще залізна або толева. Вікна в коморах зазвичай не робляться; якщо вікна є, то вони орієнтуються на С. з тим, щоб сонячні промені не потрапляли в приміщення і зерно від дії променів не проростало. Вентиляція влаштовується у вигляді вентиляційних каналів, щоб уникнути потіння зерна. Завантаження А. зерном проводиться шляхом підйому зерна в мішках по блоку на майданчик, що веде на горище; на горищі мішок приймають, підносять по містках до засіку і висипають. Для вивантаження зерна служить закромний випуск; він має вигляд засувки з переднього торця. Для зручності завантаження зерна в засіки його підвозять на возах по похилому помосту з нахилом підлоги в 1: 6 або 1: 10.


Сільськогосподарський словник-довідник. - Москва - Ленінград: государстенного видавництво колгоспної і радгоспної літератури "Сельхозгиз". Головний редактор: А. І. Гайстер. Тисяча дев'ятсот тридцять-чотири.