ХВОРОБИ ТВАРИН

ХВОРОБИ ТВАРИН
ХВОРОБИ ТВАРИН - це ... Що таке ХВОРОБИ ТВАРИН?

викликаються паразитами тваринного (див. Інвазія) і рослинного (див. Інфекція) світу і несприятливими зовнішніми умовами: забиті місця, поранення, холод , спека, неправильне годування, напування і використання живий. , Поганий догляд і т. П. Б. ж. , Що викликаються паразитами, заразні (див. Інфекційні хвороби), інші називаються незаразними. Незаразні хвороби (напр. Кольки від неправильного годування, нагнітаючи від погано приганяє збруї) теж можуть носити масовий характер. За перебігом розрізняють гострі Б. ж. , Коли хвороба протягом 2-3 тижнів закінчується або одужанням або смертю живий. , І хронічні, коли хвороба триває місяцями, а іноді і роками; при несприятливих умовах і несвоєчасному лікуванні гострі Б. ж. часто переходять у хронічні. Залежно від основного ураження розрізняють Б. ж. шкірні, органів травлення, дихання, сечостатеві і т. п. Б. ж. з ураженнями зовнішніх частин тіла (шкіра, м'язи, кістки) називаються зовнішніми, а з ураженнями внутрішніх органів (серце, печінку, легені, шлунок, кишки і т. п.) внутрішніми.

Всяка хвороба послаблює організм живий. , Знижуючи його продуктивність (зниження надоїв, втрата у вазі, ослаблення або повне припинення працездатності).

Б. ж. часто викликають значний відхід. Б. ж. молодняка, що супроводжуються б.ч. великою смертністю, гальмують відтворення стада. Тому боротьба з Б. ж. -одна з основних заходів з підйому і розвитку тваринництва .

Будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. Звідси основний шлях боротьби з Б. ж . - профілактика. Правильні зоогигиенические умови утримання, годівлі та догляду сильно знижують захворювання незаразними і заразними хворобами; для боротьби з останніми необхідно також суворе дотримання і спеціальних профілактичних заходів (карантин, ізоляція, дезінфекція, прибирання трупів, щеплення). При появі в господарстві Б. ж. необхідно викликати ветспециалистов; чим раніше виявлено захворювання, тим легше і успішніше боротьба з ним і лікування.


Сільськогосподарський словник-довідник. - Москва - Ленінград: государстенного видавництво колгоспної і радгоспної літератури "Сельхозгиз". Головний редактор: А. І. Гайстер. 1934.