АНИС

АНИС
АНИС - це ... Що таке АНИС?

1) однорічна, трав'яниста, ефіроолійних раст. , Культивується в Курській, Воронезькій обл. і на- Україні заради насіння, що використовуються в медицині і харчовій промисловості. З насіння А. видобувається ефірна олія (вихід 1, 5-3, 5%), употр. в парфумерії, виноробстві та ін. Насіння А. - експортний товар. А. добре вдається на чорноземі в помірному теплому кліматі. У сівозміні А. поміщається після просапних або озимих. Посів добре очищеними насінням ранньою весною. Норма висіву 12 кг на 1 га. Необхідна міжрядний обробіток і полку в рядах. Урожай 800 кг з 1 га .

2) Стандартний вельми поширений в Поволжі позднеосенний сорт яблуні. У садах зустрічається багато різновидів А., з яких брало найбільшою популярністю користуються червоний і сірий, або смугастий. Плоди анісу середнього розміру, плоско-круглої форми, приємного виннокислих-солодкого смаку, покриті сизим нальотом. Своєчасно зняті плоди зберігаються до половини зими, не втрачаючи високих смакових якостей. Дерева А. відрізняються міцністю деревини, довговічні і стійко витримують суворі зими і посухи. Потрібне кількість дерев на 1 га 100-125 шт. Плодоношення настає з 7-8-річного віку. Врожайність рясна і майже щорічна.

Культурні сади в Поволжі дають до 200 ц плодів з 1 га .

3) А. зірчастий, бадьян, субтропічна вічнозелене дерево до 8 м вис., Що виростає в Абхазії. З плодів видобувається масло, вживане в медицині і техніці. В СРСР промислового значення не має.


Сільськогосподарський словник-довідник. - Москва - Ленінград: государстенного видавництво колгоспної і радгоспної літератури "Сельхозгиз". Головний редактор: А. І. Гайстер. 1934.